Grilovací zóna Gutovka

Základní údaje

Název návrhu:
18. Grilovací zóna Gutovka
Lokalita, které se návrh týká:
Strašnice
Předkladatel:
Manželé Olga a Michal Dubovi
Předpokládané náklady:

1 000 000 Kč

Video z místa realizace

O projektu

Odůvodnění návrhu:

Praha 10 nyní nabízí svým obyvatelům celou řadu možností jak trávit volný čas. Tento projekt si klade za cíl rozšířit tuto nabídku o v zahraničí velice populární BBQ zóny nebo chcete-li grilovací zónu. Ne všichni obyvatelé města mají možnost grilovat, protože nemají k dispozici vhodné místo. Vznik navrhovaného areálu by rovněž mohl podnítit vytvoření nových či utužení stávajících sousedských vztahů a tím ještě zlepšit kvalitu života občanů městské části Prahy 10.

Současný stav:

Grilovací zónu navrhujeme zřídit na parcele číslo 25/3 katastrální území Praha Strašnice, která hraničí s volnočasových areálem Gutovka. Na parcele se nyní nalézá zeleň s několika vzrostlými a menšími stromy. Tento parčík by zůstal i nadále zachován v nezměněné podobě. Prostor je nyní využíván pouze k venčení psů.

Zamýšlený stav:

Postavit 4 zastřešená grilovací stanoviště na dřevěné uhlí s krytým posezením pro cca 8 osob. V prostoru by bylo také jedno kryté místo s nerezovým dřezem a tekoucí studenou vodou pro účely mytí nádobí a základní hygienu. Areál by byl oplocen drátěným plotem. Grilovací místo by bylo možné využít pouze po předchozí on-line či osobní rezervaci v rámci systému rezervací sportovišť areálu Gutovka. Grilovací potřeby by byly k zapůjčení v jedné z budov v areálu Gutovka.